SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO

   

Lokalizacja

   

Linki  

 

 

 

   

STATYSTYKI  

652959
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
1295
2299
4471
643655
21994
31580
652959

Your IP: 54.144.14.134
2018-04-24 12:12
   

W dniu 24.04.2018 obchodzić będziemy w naszej szkole Święto Patrona - Tadeusza Kościuszki. Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli, świętować będą Dzień Patrona w murach szkoły. Tego właśnie dnia, w roku 1794 nasz Patron  Tadeusz  Kościuszko złożył uroczystą przysięgę na rynku krakowskim i objął przywództwo insurekcji kościuszkowskiej.

Samorząd Uczniowski zwraca się z prośbą o pomoc w ratowaniu życia Justyny, młodej 22-letniej dziewczyny pochodzącej z okolic Tarnowa, chorej na złośliwy nowotwór mózgu. Justyna przeszła już operację usunięcia guza, leczenie chemioterapią, ale jej stan ciągle się pogarsza, a najgorsze, że ani w Polsce, ani nawet w Europie, nikt nie potrafi jej pomóc. Jedyną nadzieją jest leczenie w Meksyku. To jest ostatnia szansa dla tej młodej dziewczyny, dlatego bardzo prosi o pomoc. Potrzeba bardzo dużo pieniędzy, dlatego prosimy wszystkich o wsparcie finansowe. Od poniedziałku zaczniemy zbiórkę pieniędzy do puszki. Mamy nadzieję że pomożecie uratować życie Justyny, okazując swoją ofiarność i hojność. Liczymy na zrozumienie i Waszą pomoc, zwłaszcza, że chodzi o życie dziewczyny, która mieszka tak blisko nas, a drugiej szansy mieć już n ie będzie.

W dniu 6 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się III edycja konkursu ,,Mistrz Pięknego Czytania”. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie czytelnictwa, rozwijanie umiejętności czytelniczych wśród uczniów i budzenie zainteresowań wartościową literaturą. Konkurs składał się z dwóch etapów:

5 kwietnia uczniowie klasy 4 na lekcji przyrody uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Dzieci ćwiczyły  zakładanie opatrunków oraz układanie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączali się w tok lekcji.

Pod takim hasłem 23 marca po raz 5 Szkoła Podstawowa w Łużnej zorganizowała szereg konkursów – historyczny, wokalny, plastyczny i fotograficzny. W tym roku tematem przewodnim była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym, wokalnym, plastycznym i fotograficznym.

Serdeczne życzenia
wesołego Alleluja
oraz dużo zdrowia
i pogody ducha.
Niech radość Wielkanocy

napełni nasze serca
nadzieją i obfitością łask
od Chrystusa Zmartwychwstałego 

23 marca 2018 r. Szkolne Koło Teatralne „Arlekin” zaprosiło mieszkańców Łętowic do obejrzenia Misterium Pasyjnego. W tym roku przygotowane ono zostało w oparciu o tekst br. Tadeusza Rucinskiego w adaptacji Agaty Wzorek.

   

CERTYFIKATY

Naszej szkole przyznano
CERTYFIKATY

           

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki 2016