FERIE ZIMOWE 2019

   

Lokalizacja

   

Linki  

 

 

 

   

STATYSTYKI  

927233
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
183
928
5375
914303
17488
36471
927233

Your IP: 54.226.64.30
2019-01-17 01:47
   

W dniu 20 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły z klas IV i V, wraz z wychowawcami, udali się na wycieczkę do Tarnowa. Wycieczka zatytułowana była „Śladami historii miasta Tarnowa”. Naszym przewodnikiem była pani Agata Wzorek, która, w sposób niezwykle przystępny i interesujący, przekazała nam wiele cennych informacji na temat historii Tarnowa. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, wszyscy chętnie słuchali barwnych opowieści i ciekawostek o najbliższym nam mieście. Oczywiście, zwiedziliśmy również kilka ważnych dla Tarnowa miejsc, m. in. Muzeum Diecezjalne, które mieści się w zabytkowych kamieniczkach z XVI w., w sąsiedztwie Katedry i jest największym muzeum diecezjalnym w Polsce. Znajdują się w nim dzieła gotyckiej rzeźby i malarstwa z terenu Małopolski.

Bardzo ciekawym punktem naszej wycieczki była wizyta w Ratuszu, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć wystawę „W kontuszu i przy szabli”. Na parterze Ratusza, obok dawnej Zbrojowni, znajduje się tzw. Zbrojownia Myśliwska, która zrobiła wrażenie nie tylko na chłopcach. Z kolei, na I piętrze Ratusza, dużym zainteresowaniem uczniów cieszyła się ekspozycja szkła i ceramiki oraz malarstwa – wystawa portretów książąt Sanguszków. Również wystawa sreber przyciągnęła naszą uwagę.

Największą jednak atrakcją dla wszystkich okazała się możliwość wykonania śmiesznych zdjęć w zbroi oraz w podobiznach sarmackich.

Oprócz wizyt w muzeach i Katedrze, w czasie spaceru tarnowską starówką, poznaliśmy zarys historyczny miasta, mieliśmy szansę dowiedzieć się o osadnikach żydowskich, którzy pojawili się na terenach dzisiejszego regionu tarnowskiego już w średniowieczu.  Chociaż zimowa aura nieco nas odstraszała i nie koniecznie sprzyjała dłuższemu spacerowi po mieście, wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni i z uśmiechem  na twarzy.

[ zobacz zdjęcia... ] 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

   

CERTYFIKATY

Naszej szkole przyznano
CERTYFIKATY

           

 

 

 

   
© Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki 2016